رفتار شناسی با متد دیسک

بازارچه مشهد آی تی

DISC

اولین قدم در شناخت خود یا شناخت دیگران، شناخت رفتار و تحلیل آن است. رفتار به معنای عمل و عکس العمل های قابل مشاهده ی فرد در موقعیت ها و شرایط متفاوت می باشد. برای بهبود ارتباطات میان افراد بایستی به آنها کمک کنیم تا خود و ویژگی های رفتاری شان را بشناسند و نقاط قوت و ضعف خود را در حوزه ی رفتار بدانند. و بتوانند در ارتباط با دیگران ویژگی رفتاری طرف مقابل را شناخته و دلایل رفتارش را درک کنند و مدل رفتاری خود را با او تطبیق دهند.

ابزار DISC، یکی از معتبرترین ابزارهای رفتارشناسی در جهان است. این مدل به شناخت، پیش بینی و بازگشایی رموز رفتار افراد می پردازد. مدل DISC، انسان ها را به ۱۵ تیپ شخصیتی تقسیم میکند و کمک میکند که با پی بردن به اینکه شخصیت فرد مقابل در ارتباط جزو کدام یک از تیپ ها است به گونه ای با او ارتباط برقرا کنیم که به نتیجه دلخواه مان از آن ارتباط برسیم.

یکی از چالش‌های مهمی که علم مدیریت همواره با آن روبرو بوده است مدیریت سرمایه‌های انسانی است که یکی از ساده‌ترین و مهم‌ترین تعاریف آن کسب خروجی‌های مناسب از افراد است. مدیریت افراد بسیار دشوار می‌باشد چرا که انسان موجودی بسیار پیچیده و یافتن توانایی‌های آن با چالش‌های بسیاری روبرو است. متخصصان علوم مدیریت بر این باورند که برای ایجاد تغییرات بنیادین در شرکت‌ها، سازمان‌ها و جوامع می‌بایست ابتدا روی نگرش و رفتار سرمایه‌های انسانی تغییر ایجاد نمود. لذا با بهره‌گیری از جدیدترین ابزارها و تکنولوژی‌های مدیریتی دنیا برای سازمان‌ها و شرکت‌های پیشرو این توانمندی‌ها را ایجاد می‌نماییم:

 1.   توانمندسازی سرمایه های انسانی
 2.  ارتقاء بهره‌وری سازمان
 3.  ارتقاء توانمندیهای مدیریتی مدیران
 4.  توسعه رهبری
 5.  کوچینگ
 6.  بهبود ارتباطات سازمانی و کاهش تعارضات
 7.  افزایش انگیزه
 8.  کار تیمی
 9.  شناسایی توانمندیهای غیر تخصصی شاغل(با بهره گیری بیش از ۲۵ نوع ابزار مدیریتی)
 10.  تجزیه و تحلیل شغل
 11.  تحلیل شکاف و ارائه راهکارهای توسعه (به روش ۳۶۳)
 12.  تدوین مدل شایستگی سازمانی
 13.  استقرار سیستم استخدام و انجام مصاحبه‌های استخدامی
 14.  کانون ارزیابی و توسعه‌
 15.  ارزیابی عملکرد
 16.  مدیریت استعداد
 17.  حفظ و ماندگاری افراد سازمان
 18.  جانشین پروری
 19.  ایجاد تغییر در نگرش افراد

از بابزار disc در زندگی شخصی، روابط عاطفی، کار و … بهره بگیرید تا همواره احساس رضایت را در قلب خود تجربه کنید.

ارسال دیدگاه